Følg oss!

FacebookInstagram

Kommende aktiviteter

14 aug 2019
12:00PM -
Kamp Gatelaget: Vålerenga - Moss
21 aug 2019
12:00PM -
Kamp Gatelaget: Strømsgodset - Vålerenga

Kunne tenke deg unik jobberfaring gjennom Vålerenga? Nå ser vi etter unge talenter utenfor banen og inviterer til fellesmøte mandag 12.mars!

Christoffer Vålerenga Unge Lederskole 1

Christoffer Øverland

Ønsker du å ha Vålerenga på CVen, skaffe deg verdifull erfaring og bli med i et nytt og spennende nettverk? Vålerenga Fotball og Vålerenga Fotball Samfunn inviterer nå til ung lederskole!

Kunne du tenke deg å:

 • Jobbe som trener
 • Bli fotballdommer
 • Ta førstehjelpskurs
 • Jobbe med arrangement, kommunikasjon, eller markedsføring
 • Bli kjent med nye mennesker

 

 

Da vil vi i Vålerenga komme i kontakt med deg! Vi ønsker å gi deg erfaring og finne en meningsfylt rolle i klubben som er tilpasset dine interesser. Har du for eksempel lyst til å jobbe med sosiale medier, så kan vi gi deg en unik mulighet til å vise hva du er god for!

Lederskolen er for alle ungdommer mellom 15-18 år og man trenger ingen tilknytting til Vålerenga for å være med. Det er selvsagt fint hvis du liker klubben, men dette er ikke et krav. Det viktigste er at du har lyst til å skaffe deg erfaring og bli kjent med nye mennesker. Har du ambisjoner om å jobbe i fotballen eller i idretten, er dette også noe for deg. Flere av dagens trenere og ansatte i klubben hadde lignende roller i sin ungdomstid.

Christoffer Øverland (15) er en av klubbens unge trenere, samtidig som han spiller for klubbens U16 elitelag. Han er trener for G08-lag og er i tillegg trener på klubbens fotballskole i skoleferiene og på VFA (fotballakademiet). Det trives han veldig godt med. - Fotballen er lidenskapen min, så da sier det seg selv at der utrolig gøy å kunne jobbe med det, forteller Christoffer, før han legger til: - Samtidig skaffer jeg meg verdifull erfaring som jeg kan bruke videre i arbeidslivet.

Kunne du tenke deg å høre mer om muligheten vi kan tilby i Vålerenga? Mandag 12.mars inviterer vi til en uforpliktende fellessamling på Intility Arena hvor du får høre mer om opplegget. Meld deg på her: http://www.vif-samfunn.no/soknadskjema-valerenga-laeringssenter

Hva kan Vålerenga tilby:

 • Mulighet til skaffe verdifull erfaring og Vålerenga på CV'en
 • En sosial nettverksarena og møteplass
 • Trenerroller muligheter for utvidelse til fotballskoler og fotballakademi. Vil tilbyr også trenerkurs
 • Dommere på våre cuper eller kamper for våre lag. Vil tilbyr også dommerkurs
 • Vi har flere arrangementer (damer-A kamper og cuper) hvor vi har flere roller som skal fylles:
 • -Sosiale medier. Herunder foto og videoproduksjon
 • -Markedsførere
 • -Kioskslag
 • -Vakter
 • -Speakertjeneste
 • Hvem er du:
 • Mellom 15-18 år (f.2003 ? f.1999)
 • Lyst til å skaffe deg erfaring
 • Positiv og utadvendt
 • Gjerne ha ambisjoner om å jobbe med fotball eller idrett (dette er ikke et krav)

Stiftelsen Vålerenga Fotball Samfunn
Tel: 23 24 78 00. PB 6064 Etterstad 0601 Oslo. Besøksadresse: Innspurten 12 A, Inngang B, 5.etg. 0663 Oslo

Vi har 191 gjester og ingen medlemmer på besøk.

Kopirett © 2016-19 Vålerenga Samfunn. Alle rettigheter reservert. Webdesign © 2016-19 Web Norge.